خبرگزاري علمي دانانيوز
شنبه 11/11/1393
صفحه اصلي | ارسال خبر | سفارش تبليغات | پيوندها | تماس با ما | RSS
دانانيوز در نشاني اينترنتي http://dananews.ir و http://dananews.netدر دسترس شماست *راهبرد دانانيوز؛ هويت ديني، تاريخ و تمدن ايراني، عزت و اقتدار ملي و جهاني ** ياري و همراهي شما، ضامن موفقيت دانانيوز است. شما مي توانيد اخبار و ديدگاههاي ارزشمندتان را براي ما ارسال نمائيد.*
گزيده اخبار
ارسال اين خبر به دوستان
19/9/1390 | ساعت 16:29:38 | كدخبر: 8616 | بازديد: 1172

ابلاغ قانون بازنشستگی پیش از موعد :

حذف دفترچه‌های بیمه
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از حذف دفترچه‌های درمانی بیمه شدگان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: قانون بازنشستگی پیش از موعد یک هفته قبل ابلاغ شده و در حال حاضر مشکلی برای بازنشستگی پیش از موعد افراد با 10 سال سابقه و 60 سال سن در کشور وجود ندارد.

به گزارش دانانیوز از مهر، دکتر رحمت الله حافظی امروز شنبه در نشست خبری در مورد افزایش عیدی بازنشستگان نیز گفت: افزایش عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی نیاز به مصوبه دولت دارد و سازمان فقط مجری است و نمی تواند اقدامی برای افزایش عیدی این افراد انجام دهد.

وی همچنین در مورد حقوق بازنشستگان نیز تاکید کرد: براساس قانون حقوق بازنشستگان باید براساس تورم باشد اما در سال 90 قانونگذار این امر را به هیئت دولت محول کرد و براساس تصمیم آنها نیز حقوق بازنشستگان  10 درصد افزایش یافت اما برای سال آینده باید منتظر تصمیم مجلس بود که اختیار افزایش حقوق را به دولت محول می کند یا خیر.
 
حذف دفترچه های درمانی در آینده ای نزدیک
 
حافظی افزود: از دولت می خواهیم به تمامی بیمه شدگان این صندوق ها پرداخت یکسانی داشته باشند و چنانچه سوبسید و یارانه ای به آنها داده می شود به حساب یارانه های آنها واریز شود تا باعث ایجاد اختلال در عملکرد سازمان تامین اجتماعی نشود.
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از حذف دفترچه های درمان خبرداد و گفت: سالانه 15 میلیارد تومان بابت چاپ دفترچه های درمانی هزینه می شود به همین دلیل حذف دفترچه های درمان بیمه شدگان در دستور کار قرار دارد که به زودی اجرایی می شود.
 
بازنشستگی پیش از موعد هفته پیش ابلاغ شد
 
وی در مورد بازنشستگی پیش از موعد نیز گفت: این قانون یک هفته قبل ابلاغ شده و در حال حاضر مشکلی برای بازنشستگی پیش از موعد افراد با 10 سال سابقه و 60 سال سن در کشور وجود ندارد.
 
مدیرعامل تامین اجتماعی در مورد 1500 میلیارد تومان مطالبه بازنشستگان برای همسان سازی حقوق آنها گفت: 1500 میلیارد تومان مطالبات بازنشستگان نیست و این ادعا صحت ندارد.
 
وی به اصل موضوع اشاره و تاکید کرد: در بودجه سال 88 مجلس مصوب کرد که2500 میلیارد تومان سهام شرکتهای دولتی به منظور همسان سازی حقوق بازنشستگان در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد که در پی آن دولت مصوبه ای ابلاغ کرد که پرداختی های بازنشستگان در چارچوب آن اجرا شود به همین دلیل از سال 88 تاکنون همسان سازی حقوق بازنشستگان بدون هیچ وقفه ای انجام می شود.
 
عدم پرداخت 1500 میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان
 
به گفته وی، اما از 2500 میلیارد تومان سهام فقط 930 میلیارد تومان در اختیار سازمان قرار گرفت و 1500 میلیارد تومان مابقی آن هنوز به سازمان تامین اجتماعی تحویل داده نشده است.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال 90 مصوب شد 1200 میلیارد تومان در قالب سهام به منظور همسان سازی حقوق در نظر گرفته شود که این بودجه نیز تاکنون به سازمان ارائه نشده که امیدواریم هر چه زودتر انجام شود.
 
وی در خصوص زیرمیزی پزشکان نیز گفت: چنانچه اعلام شود که پزشکی زیرمیزی دریافت می کند قطعا قرارداد وی نقض می شود و با وی به طوری جدی برخورد خواهد شد.
 
حافظی با اشاره به اینکه ماهانه 80 میلیارد تومان صرف بیمه بیکاری می شود گفت: در حوزه درمان از ابتدای سال تا پایان خردادماه 26 هزار و 672 مراجعه به پزشک و مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی انجام شده است.
 
وی در خصوص اجرای طرح نظام نوین ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل موجود این طرح هم اکنون در استان گیلان در حال اجراست و پزشکان می توانند با مراجعه به سایت سازمان برای همکاری در این طرح ثبت نام کنند.
 
افزایش حقوق پزشکان عمومی با اجرای طرح نوین خدمات درمانی
 
حافظی با اشاره به 780 پزشک عمومی در استان گیلان وجود دارد، گفت: تا پایان هفته گذشته 478 نفر از این پزشکان برای همکاری در طرح نوین ارائه خدمات درمانی ثبت نام کرده اند.
 
وی گفت: بر اساس این طرح هر پزشک می تواند 2500 شهروند را تحت نظر داشته باشد و مسئول سلامت آنها باشد و اگر در حال حاضر میانگین درآمد پزشک عمومی در استان گیلان 2 میلیون و 500 هزار تومان باشد با اجرای این طرح بر اساس تعداد افرادی که تحت نظر پزشک هستند حقوق وی افزایش پیدا کرده و به 4 میلیون و 500 هزار تومان در ماه می رسد.
 
مدیرعامل تامین اجتماعی گفت: برای افراد بالای 60 سال ، کودکان زیر 5 سال و همچنین مادران باردار در صورت استفاده از این طرح 10 درصد سرانه بیشتر به پزشک اختصاص داده می شود و چنانچه پزشکان غربالگری انجام دهند و بیماری ناشناخته قبلی را پیدا کنند علاوه بر حقوق برای آنها پاداش نیز در نظر گرفته می شود.
 
به گفته وی، افراد سالمند بالای 60 سال هزینه درمان آنها رایگان خواهد بود و همچنین بیماران فشار خون، دیابت، هموفیلی و تالاسمی نیز بابت دریافت خدمات هزینه ای پرداخت نخواهند کرد.
 
پرداخت 95 درصد هزینه های بیماران ام اس و شیمی درمانی
 
به گفته حافظی، هزینه داروی بیماران ام اس و نیازمند شیمی درمانی نیز 95 درصد از سوی سازمان تامین اجتماعی تامین می شود و 5 درصد را خود فرد بیمار باید پرداخت کند.
 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: طی هفته جاری ثبت نام شهروندان گیلانی برای استفاده از این طرح آغاز می شود و این طرح در تمامی شهرها و روستاهای استان گیلان اجرا خواهد شد و پس از آن نیز استان زنجان و قزوین دو استانی هستند که طرح نوین خدمات درمانی در آنها اجرا خواهد شد.
 
حافظی گفت: با اجرای این طرح در گیلان مقدماتی فراهم می شود تا هر زمان که وزارت بهداشت آماده اجرای طرح پزشک خانواده در استان های دیگر را داشت خیلی سریعتر نسبت به اجرای این طرح اقدام کنیم.
• پربازديدها:
» نام نويسي حوزه علميه خواهران جامعه الزهراي قم 21دي ماه آغازمي شود.
» بسی رنج بردم در این سال سی / عجم زنده کـردم بدیــن پــــارسی
» گردهمایی بزرگان علم بتن درگیلان
» پذیرش دانشجو جامعه ‌المصطفی ‌العالمیه
» یوفیس ؛ شبکه اجتماعی ایرانیان متولد شد
» بزرگترین تونل درون شهری ایران در اصفهان گشایش یافت .
» یک جوان شایسته چه ویژگی‌ها باید داشته باشد؟
» حضور 30 کشور در همایش بانوان محجبه جهان اسلام
» تاريخ سبزوار: تاريخ و مشاهير اسفراين، بيهق، جوين و سبزوار
» چند استفتاء از مقام معظم رهبری در اموربانکی و اعتباری
» مشكل كمبود روانپزشك در كشور توسط پزشكان خانواده برطرف مي‌شود
» راه‌های استجابت سریع دعا


• در همين زمينه:
» 6 نکته درباره حکم تاریخی رحیمی: از نشان خدمت تا محکومیت به زندان
» میزان عیدی و پاداش کارگران ساعتی و پاره وقت
» سلامت اداری بانک های ایران
» علی اکبر ولایتی: قانونمند کردن طب سنتی اقدامی موثر است/ قدردانی از وزیر بهداشت بابت احیای جایگاه طب سنتی
» وزیر بهداشت: ضرورت تشکیل کمپین های پیشگیری از سرطان با کمک هنرمندان، ورزشکاران و خیرین
» مجید رضازاده: مدیریت جزیره‌ای در پیشگیری از اعتیاد موثر نیست
» سقط جنین؛ 323 هزار ایرانی پیش از تولد می‌میرند
» از صادرات دام‌زنده و تحقیقات سیب‌زمینی تا بورسیه‌ها در تذکرات نمایندگان زن مجلس/ زنان کارتن‌خواب چه جایگاهی دارند؟
» فرآورده‌های غذایی فاقد مجوز معرفی شدند
» همایون هاشمی و آمارهای تکان دهنده آسیب‌های اجتماعی؛ کاهش سن دختران فراری /اعتیاد سپس طلاق، فقر و آسیب‌های اجتماعی نوپدید!
» زندگی ایرانی‌ها زیادی ! با نمک است
» خسارات غیرقابل باور مقاومت آنتی‌بیوتیکی

جست و جو


تبليغات