خبرگزاري علمي دانانيوز
شنبه 10/5/1394
صفحه اصلي | ارسال خبر | سفارش تبليغات | پيوندها | تماس با ما | RSS
دانانيوز در نشاني اينترنتي http://dananews.ir و http://dananews.netدر دسترس شماست *راهبرد دانانيوز؛ هويت ديني، تاريخ و تمدن ايراني، عزت و اقتدار ملي و جهاني ** ياري و همراهي شما، ضامن موفقيت دانانيوز است. شما مي توانيد اخبار و ديدگاههاي ارزشمندتان را براي ما ارسال نمائيد
گزيده اخبار
ارسال اين خبر به دوستان
7/5/1389 | ساعت 10:53:29 | كدخبر: 5687 | بازديد: 906

:

مراسم چند تودیع و معارفه در وزارت علوم
مراسم تودیع و معارفه سرپرست صندوق رفاه دانشجویان-سرپرست دانشگاه شهيد باهنر کرمان- سرپرست دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان

مراسم تودیع و معارفه سرپرست صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با حضور دکتر طائب ، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش های علمی صنعتی ایران ومدیران حوزه معاونت دانشجویی وزارت علوم وکارکنان صندوق رفاه در محل این صندوق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  دکتر طائب ضمن قدر دانی از خدمات ارزنده دکتر زرینه زاد اظهار داشت: مدیریت در صندوق رفاه کار بسیار سخت و پر مسئولیتی است و کار اجرایی و در شرایط خاص زمانی قرار گرفتن امری است که به سادگی میسر نیست و مدیر باید تلاش کند اعتبارات را عادلانه توزیع کند.
وی اساسی ترین و پیچیده ترین کار دکتر زرینه زاد را ، ساماندهی آمار دانست و افزود: دکتر زرینه زاد تمام همت خود را به این تخصیص داد تا در این زمینه هر چه جامع تر و زیر بنایی تر کار کند.
دکتر طائب همچنین اعمال مدیریت جامع برمنابع مالی موجود در راستای برنامه تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی و افزایش خدمت رسانی به دانشجویان و ارتقای رفاه آنان را از جمله وظایف مورد انتظار از سرپرست صندوق رفاه دانشجویان ذکر کرد.
در این مراسم دکتر زرینه زاد نیز با ارائه گزارشی از عملکرد دو ساله خود گفت: در این دو سال ما تلاش کردیم آمار کل دانشجویان یارانه بگیر کشور تهیه و ثبت هویت ها  جایگزین اعداد وارقام شود.
وی با اشاره به توزیع تسهیلات در دانشگاه ها اظهار داشت: رابطه ما با دانشگاه ها رابطه شفافی است  وطبق آمار آنچه توزیع می کنیم عادلانه است.
دکتر زرینه زاد افزود: ما توزیع اعتبارات را درون یک فرمول نهادینه کرده ایم تاتوزیع به گونه ای صورت گیرد که از مسئولان صندوق تا کارمندان آن نتوانند اعمال سلیقه کنند.
وی همچنین بحث اتوماسیون اداری، ارزیابی پرسنل و واگذاری خدمات رفاهی دانشگاه ها به بخش خصوصی را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد.
در پایان کیوان مرادیان سر پرست جدید صندوق رفاه دانشجویان  ،از فعالیت های دکتر زرینه زاد قدر دانی کرد و بر ضرورت تعامل صندوق رفاه دانشجویان و وزارت علوم تاکید کرد
===
مراسم توديع و معارفه سرپرست دانشگاه شهيد باهنر کرمان برگزار شد 
در مراسم توديع و معارفه سرپرست دانشگاه شهيد باهنر کرمان که باحضور مشاور وزيرو مدير کل دفتر وزارتي و مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، دکتر نصرالله گرامي به عنوان سرپرست جديد دانشگاه شهيد باهنر کرمان معرفي شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رسول ملک فر ضمن قدرداني از تلاشهاي پنج ساله احمد اميري خراساني به عنوان رئيس سابق دانشگاه شهيد باهنر کرمان اظهار داشت: اين دانشگاه با 4 دهه فعاليت و اقدامات زيربنايي ، اعضاي هيات علمي کارآمد و نيروي انساني توانمند نقش مهمی را در کشور ايفا کرده است.
دکتر ملک فر تصريح كرد: دانشگاه‌ها بايد در راستاي سياست‌هاي نظام اسلامي، قانون اساسي و منافع عمومي حركت كنند و انتظار مي‌رود كه در همه عرصه‌ها و به ويژه تربيت جوانان پيشتاز باشند .
مدير کل دفتر وزارتي وزیر علوم گفت: آيين نامه هاي ارتقا اعضاي هيات علمي آخرين مراحل را در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مي گذراند که بزودي ابلاغ و ارسال مي شود و شاهد عملياتي شدن اين آيين نامه از ابتداي سال تحصيلي آينده يا ابتداي سال 1390 خواهيم بود.
دکتر ملک فر در پایان با توجه به توانائی ها و ظرفیت های دانشگاه شهيد باهنر كرمان ابراز اميدواري کرد: این تغيير مديريت همانند دو نيرويي امدادی باشد و زمینه فعالیت و حرکت دانشگاه به سوي پيشرفت باشد.
در این مراسم همچنین احمد اميري‌خراساني رئيس سابق دانشگاه شهيد باهنر کرمان  با اشاره به عملکرد مدیریتی دانشگاه ،اظهار داشت: سياست كلي ما طي پنج سال خدمت، بر محور مسائل آموزشي و اصلاح شاخص نسبت استاد به دانشجو، توسعه دانشگاه حول محور تحصيلات تكميلي، ايجاد رشته‌هاي ميان رشته‌اي، شناسايي، جذب، هدايت و حفظ استعدادهاي درخشان و اصلاح هرم اعضاي هيئت علمي بود.
وي با اشاره به ارزيابي و بازنگري طرح جامع توسعه این دانشگاه افزود:  اين دانشگاه دومين دانشگاه از لحاظ كميتي و حجم در كشور است ، این درحالی است که در سال 84 تعداد دانشجويان اين دانشگاه 14 هزار نفر بود، اما اكنون به 20 هزار دانشجو و رسيده است.
دکتر امیری خراسانی خاطرنشان کرد: در استان كرمان 100 دانشگاه و واحد آموزشي غير از علوم پزشكي و قريب 150 هزار دانشجو وجود دارد كه نظارت بر همه آن‌ها به عهده دانشگاه شهيد باهنر و هيئت نظارتي آن است.
وی خاطرنشان كرد: دانشگاه وليعصر(عج) رفسنجان، دانشگاه صنعتي سيرجان و دانشگاه بزرگ جيرفت از دانشكده‌هاي اين دانشگاه بودند كه به دانشگاه ارتقا يافتند و مقدمات ارتقاي مجتمع آموزش عالي بم نيز فراهم شده است.
دکتر نصرالله گرامي رئيس جديد دانشگاه شهيد باهنر کرمان نیز در این مراسم اظهار داشت: ما سعی می کنیم با استفاده از تعامل و تجارب اعضای هیات علمی ، نخبگان ، مدیران استان و دانشگاه بتوانیم در جهت بهبود و تکامل شرایط دانشگاه حرکت کنیم.
وی افزود: برنامه های دانشگاه در دوره دکتر امیری خراسانی ادامه پیدا می کند ضمن اینکه کل برنامه ریزی های دانشگاه در چارچوب برنامه تقدیمی وزیر علوم به مجلس شورای اسلامی و شورای عالی انقلاب فرهنگی و در راستای سیاستهای دولت خواهد بود.
====
در مراسم توديع و معارفه سرپرست دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان که باحضور مشاور وزيرو مدير کل دفتر وزارتي و مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ومسئولان استانی، محلی و دانشگاهیان برگزار شد، دکتر رضا رنجبر کریمی به عنوان سرپرست جديد این دانشگاه معرفی  شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رسول ملک فر ضمن تبریک نیمه شعبان اظهار داشت: شهر رفسنجان در استان کرمان از ظرفیت بالایی برخوردار است ودانشگاه ولی عصر(عج) این شهر مانند نگینی می درخشد و در شرایط فعلی از بلوغی برخوردار است که می تواند مسئولیتها ی سنگینی را قبول کند و در راستای آن تلاش کند.
 وی با بیان اینکه دانشجویان امانت مردم در دست ما هستند و تنها خواسته آنها این است که این امانت را به خوبی به جامعه اسلامی تحویل بدهیم ، افزود: در این راستا ،عالم دیندار باید سالم و آگاه باشد و مسئولان نباید از بار این مسئولیت شانه خالی کند زیرا این مسئولیت ها یک امانت الهی است .
دکتر ملک فر در پایان با تقدیر از خدمات دکتر مهدی ابراهیمی نژاد رئیس سابق این دانشگاه ، برای سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد وگفت: امیدواریم با مسئولیت پذیری مسئولان مربوطه بتوانیم در کوتاه مدت شاهد پیشرفت این دانشگاه باشیم.
در این مراسم همچنین دكتر رضا رنجبركريمي سرپرست جديد دانشگاه ولي عصر(عج) ضمن قدرداني از خدمات ارزنده دكتر مهدي ابراهيمي نژاد رياست سابق دانشگاه گفت: ما بر اين باوريم با بهره گيري از تفكر و انديشه اسلامی در دانشگاه خواهيم توانست زمینه تعالی دانشگاه را فراهم کنیم.
• پربازديدها:
» بسی رنج بردم در این سال سی / عجم زنده کـردم بدیــن پــــارسی
» راه‌های استجابت سریع دعا
» حوادث جاده ای در ایران هر 20 دقیقه یک قربانی می گیرد /میلیاردها سال از عمر مردم از دست می رود‎ ‎
» 2014 سالی پر مخاطره برای پناهندگان/ چه کشورهایی پذیرش پناهجویی دارند؟
» پذیرش دانشجو جامعه ‌المصطفی ‌العالمیه
» بالاترین نیکی؛ دعا در حق دیگران/ بدون این که کسی بخواهد دعایش کن
» سهم 23 درصدي ايران از بازار فرش دستباف جهان
» یک جوان شایسته چه ویژگی‌ها باید داشته باشد؟
» همایش شعر گیلکی دراملش
» آيت الله هاشمی رفسنجانی: اصولاً من هیچ جای زندگی امام خمینی ریا و تظاهر ندیدم /چرا مذهبی ها، اخلاق را رعایت نمی کنند؟
» مديركل سازمان محيط زيست گيلان از مهاجرت بيش از هفت هزار قوي فريادكش و گنگ به تالاب انزلي خبر داد.
» چالش های مهم اچ.اس.یی( H.S.E ) در سازمانهای ایران


• در همين زمينه:
» تعطیلی مدارس بندرعباس بر اثر آلودگی هوا
» مهدی نوید ادهم: ورود تلفن همراه عادی در مدارس ممنوع است
» جوادی‌آملی: تعلیم و تدریس نباید بر اساس رژیم ارباب و رعیتی باشد
» مدیر کل هنرهای تجسمی: جشنواره تجسمی فجر غیررقابتی می‌ماند/ افزودن فجر دانشجویی
» تدریس زبان کردی از سال 94 در دانشگاه آزاد سنندج
» فرصت ۶ ماهه وزارت بهداشت به محصلان سیگاری
» حسن رحیم پورازغدی:جوانان غرب، منطقی تر و سالم ترند و جسارت شنیدن دارند
» اصطلاح «دهه فجر» ابتکار چه کسی بود؟
» چرا "دانشجوها" خودکشی می‌کنند؟ / ابهام در مرگ دانشجوی دکترای دانشگاه تهران
» عبدالواحد موسوی لاری: به بهانه صیانت از اسلامیت،ما نباید رای مردم را تزئینی و تشریفاتی ببینیم
» رئیس سازمان سنجش: تغییر مهم در کنکور سراسری سال آینده /آغاز ثبت‌نام کنکور سراسری ۹۴ از فردا
» رئيس جمهوري: باید فضای همسان و استاندارد در آموزش و پرورش ایجاد کنیم/عزم دولت در تشویق برای حضور و مشارکت بخش خصوصی است

جست و جو


تبليغات